Jdi na obsah Jdi na menu

Proč nový web

30. 12. 2016

Nic není zadarmo...

Samozřejmě ani internetové stránky. Původní Kolešovské střípky, které vznikly roku 2012, obec Kolešov finančně dotovala, a to částkou šesti set korun ročně.

Za tyhle peníze jsme měli k dispozici 300 MB datového prostoru. Ten je vyčerpán, zbývá poslední megabajt. To je jedna, možná dvě fotografie. Přidám-li je, poskytovatel stránky zablokuje a znemožní mi jejich další editaci. Je prostě potřeba připlatit. Zvýšení datového prostoru (nabídka je 1.000 MB, což by patrně vydrželo po příštích deset let) vyjde však na dva tisíce korun ročně.

Což je pro zastupitelstvo obce evidentně nepřijatelné. Možná ani ne ony zmíněné dvě tisícovky, ale já.

Volím v tomto okamžiku nouzovou variantu, jíž je spuštění stránek nových, které jsou výrazně lacinější. Zatím - než se zaplní fotografiemi a články. 


  • Co se stane s původními Střípky?

Datový prostor 300 MB je předplacen tuším ještě na půl roku dopředu. V případě, že by obec zaplatila na další rok výše zmíněných 600 korun, nebudu na ně sice moci přidávat další příspěvky, nicméně celá historie těchto stránek zůstane zachována. Pokud tyto peníze zaplaceny nebudou, automaticky spadne server do varianty ZADARMO (100 MB datového prostoru), tedy bude redukován na třetinu. Zmizí fotografie, některé články, videa.